All DC Inverter Teknolojisi ile Yüksek Sıkıştırma Verimi

All DC Inverter kompresör ve yüksek performanslı yüksek basınç odacığı aşırı ısınmanın azaltılması ve direkt emişten gelen sıkıştırma verimini arttıracak şekilde dizayn edilmiştir. Düşük basınç odacığı ile karşılaştırıldığında sıkıştırma verimi önemli ölçüde arttırılmıştır. Yüksek verimli Permasyn motor geleneksel DC Inverter kompresörlere göre daha iyi performans verecek şekilde dizayn edilmiştir.

All DC Inverter Kompresör

 • Bu sistemde All DC Inverter kompresör kullanılmıştır. Direkt olarak gaz emişi yaparak aşırı ısınma kaybını düşürür ve verimi arttırır.
 • Yüksek verimli permasyn motor geleneksel DC Inverter motorlara göre daha iyi performans verecek şekilde geliştirilmiştir.
 • Minimum akım ile maksimum tork kontrolü teknolojisi
  Sarım yüzünden oluşan enerji kaybını azaltarak daha yüksek verim sağlar
 • 180° Sinüs dalgalı DC Hız ayarlama teknolojisi ile çeşitli mekanların değişik sıcaklık ihtiyaçlarına yanıt verebilir ve büyük miktarlarda enerji
  tasarrufu ile en yüksek konforu sağlar
 • Düşük-frekans tork kontrolü teknolojisi
  Direkt olarak motor torkunu kontrol eder, bu sayede fan motoru düşük hızlarda dönebilir. Sistem gereklilikleri karşılanırken ortam konfor
  seviyesi yükselir.

Adımsız DC Inverter Fan Motoru

 • Adımsız hız kontrolü 5Hz ile 65Hz.arasındadır. Geleneksel inverter motorlar ile karşılaştırıldığında çok daha düşük enerji kullanır.
 • Adımsız kontrol teknolojisi daha düşük ses seviyesini, daha az titreşimi ve daha istikrarlı bir çalışmayı garantiler

88HP Maksimum Kapasite – Yüksek Kapasiteli Modüler Kombinasyon

Tek dış ünitenin kapasitesi 22HP‘ye kadar ulaşmaktadır, maksimum kombinasyon kapasitesi 88HP’ye kadar ulaşmaktadır, bu kapasiteler sektöre öncülük etmektedir.

Maksimum kombinasyon kapasitesi 88HP

Borulama ve sistem kurulumunda daha düşük maliyet

Kompakt Tasarım

Kompakt tasarımı sayesinde, dış ünite asansör ile çatıya taşınabilir, vinç kullanılmasına ihtiyaç kalmaz. Hem teslimat hem de kurulum daha kolay gerçekleşir.

Kutupsuz CAN Protokolü ile Daha Yüksek İletişim Verimi

 • Gree, sektörde ilk defa kutupsuz CAN protokülünü kullanmaya başlayan firmadır. CAN protokol ile daha düşük sistem tepki süresi, daha kolay kurulum ve hata bulma ve de daha güvenilir bağlantı sağlar.
 • Kutupsuz CAN protokolü esnek kablolamaya olanak verir ve kurulum zorluklarını azaltır.

Geniş Voltaj ve Sıcaklık Çalışma Aralığı

 • GMV5 sisteminin çalışma voltaj aralığı geleneksel sistemlerdeki 342V~420V’den çok daha yüksek olan 320V~460V arasındadır, elektriği stabil olmayan yerlerde bile sistem düzgün bir şekilde çalışmaya devam eder.
 • Dış Sıcaklık çalışma aralığı: soğutmada; -5 °C~ 52 °C, ısıtmada -20°C ~ 24° C arasına yükseltilmiştir.

Daha Fazla Uygulama Alanı

GMV5 dört adete kadar dış ünite kombinasyonu ile 80 adete kadar iç üniteye bağlanabilir, özellikle otel ve iş merkezleri için uygundur.

Soğutucu Akışkan Saklama ve Dağıtımı

GMV5 sisteminde sıvı toplayıcı bulunmamaktadır ve artan akışkan borular içerisinde saklanmaktadır, bu sayede akışkan şarj miktarı azalmakta ve akışkanın kontrol hassaslığı artmaktadır.

Profesyonel Otel Fonksiyonları

Gree GMV5 özellikle oteller için sezon seçim fonksinoyu ve kartlı kapı kontrol fonksiyonu sunar.

Sezon Seçimi

Soğutma veya modu belli sezonlarda devre dışı bırakılabilir, bu sayede cihazın normal çalışması ile mod çakışma olma ihtimali engellenir.

Oteller için Kartlı Kapı Kontrol Fonksiyonu

Cihaz kartlı kapıya kartın takılması veya çıkarılması ile açılıp kapanabilir. Kart çıkarıldığında sistem ayarları kaydeder
ve kendini kapatır. Kart tekrar yerine takıldığında kart çıkarılmadan önceki çalışma veya bekleme konumuna geri
döner. Otel ve restoranlar için uygun bir fonksiyondur.

Yüksek Verim ve Daha Fazla Enerji Tasarrufu

Gelişmiş DC Inverter teknolojisi, optimize edilmiş sistem dizaynı ve hassas akıllı kontrol sistemi sayesinde, GMV5 HP
DC Inverter VRF Sisteminin EER değeri 4.31 ve COP değeri 4.55 ‘e ulaşmaktadır.

Yeni Nesil Enerji Tasarruflu İşletme Kontrol Teknolojisi ile %20’ye varan Enerji Tasarrufu

GMV5 sistemi enerji tasarrufu için 2 mod’a sahiptir, bu modlar değişik elektrik ihtiyaçlarına göre seçilebilir.
Mod 1:
Oto Enerji Tasarrufu modunda, sistem parametreleri işletme durumuna göre kendisi ayarlar, bu sayede elektrik tüketimini azaltır. %15’e kadar tasarruf sağlanır.
Mod 2:
Zorunlu enerji tasarrufu modunda, sistem çıkış gücünü sınırlar ve %20’ye varan enerji tasarrufu sağlanır.

Konforlu Isıtma

Gree, gelişmiş akıllı defrost modu dış hava sıcaklığına ve çalışma durumana göre en iyi defrost şeklini seçerek defrostu gerçekleştirmektedir, bu sayede ısıtma etkisini ve performansını arttırmaktadır. Klasik defrost modunda ise, zamanlı defrost yapılmakta ve hem konfor şartı sağlanamamakta hem de enerji verimliliği düşmektedir.

Akıllı Hassas Kapasite Dağıtım Teknolojisi ve En Yüksek Verimi Sağlayan Optimum Kapasite Paylaşımı

 • Toplam yük ihtiyacı çalışan sistemin toplam kapasitesinin %75’ini geçince otomatik olarak bir cihaz daha devreye girer.
 • Toplam yük ihtiyacı çalışan sistemin toplam kapasitesinin %40’ının altına düşünce otamatik olarak bir cihaz devreden çıkar.
 • Bu sayede, her cihaz toplam kapasitenin %45-%75’ini paylaşır.
 • Deneyler göstermiştir ki %45 ile %75 arası kapasitelerde klima cihazları en düşük enerji tüketimine sahiptir
 • En Yükek Verimi Sağlayan Optimum Kapasite Paylaşımı
  En iyi ısıtma soğutma performansı en düşük enerji tüketimi ile gerçekleştirilir. DC Inverter kompresör ve DC Inverter fan da aynı şekilde çalışarak en yüksek verimi sağlar.

Optimum Isıtma ve Soğutma için Sub-Cooling Kontrol Teknolojisi

 • Soğutma çevrimi eşanjörün sub-cooling prosesini kontrol eder. İlk Sub-cooling 11°C’ye kadar ulaşabilir.
 • Sub-cooling çevrimi ikinci subcooling de 9°C’ye kadar ulaşabilir. Bu sayede ısıtma ve soğutma performansı garantilenir.

Sıcaklık Daha Yüksek Verim ve Enerji Tasarrufi ile Kablolu Kumanda ile Kontrol Edilir

Soğutma veya kurutma modunda düşük sıcaklık limit değeri ayarlayarak ve 3D ısıtma modunda veya ısı besleme modunda yüksek sıcaklık limit değeri ayarlamak vasıtasıyla sistem daha düşük sıcaklık aralığında çalışarak enerji tasarrufu sağlar.

Daha İyi Bir Yasam için Konforlu Dizayn

GMV5 sisteminin geniş bir çalışma aralığı vardır. Gerek Soğuk bir kış günü gerekse sıcak bir yaz günü, en düşük ses seviyesinde normal çalışma garanti edilmektedir, bu sayede kullanıcılar daha konforlu hisseder.

Dış Ünite Sessiz Mod ve Ses Seviyesi Kontrolü

 • Gece Sessiz Çalışma Modu:
  Sistem en yüksek dış hava sıcaklığını hatırlayabilir. Gece olduğu zaman, sistem otomatik olarak sessiz moda geçer. İhtiyaca göre ayarlanabilen 9 adet sessiz mod bulunmaktadır.
 • Zorunlu Sessiz Mod
  Sistem çalıştığı sürece en düşük ses seviyesini garantiye almak için bu mod seçilebilir. Ses seviyesi 45dB(A) değerine kadar düşürülebilir.
 • Ses Seviyesi Kontrolü
  1. Optimize Edilmiş Fan Dizaynı Defalarca yapılan CFD testlerinin ardından, yeni bir fan yuvası dizaynı yapılmıştır. Fan çalışması sırasında oluşan titreşim azaltılmıştır ve ses seviyesi 3dB(A) düşürülmüştür.

  2. Aerodinamik 3D Aksiyal Fan Geleneksel fanlar ile karşılaştırıldığında, Hava debisini %12 arttırır, verimi yükseltir ve ses seviyesini düşürür.

Sessiz İç Ünite

GMV5 sisteminin iç ünitesinin motorları da adımsız kontrollüdür. İç ortam sıcaklığına veya içerideki insanların ihtiyaçlarına göre sesiz mod yarlanabilir. Ses seviyesi 25dB(A) seviyesine kadar düşer.

Hızlı İlk Isıtma

Yüksek elektrik akımını engellemik için ilk DC Kompresör çalışmaya başlar. Inverter kompresör ilk çalışmaya başladığında yüksek frekansta çalışabilir, bu sayede daha fazla ısı üretir.

7 İç Ünite Fan Hızı Seviyesi

İç ünite fanı 7 adet hız seçeneğine sahiptir, bunlar; otomatik (Auto), düşük hız, düşük-orta hız, orta hız, orta-yüksek hız, yüksek hız ve turbo’dur. Kablolu kumanda açıkken “FAN” tuşuna basılarak aşağıdaki gibi hızlar arasında geçiş yapılır.

İleri Teknoloji Sayesinde Mükemmel Performans

10 yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucunda, Gree GMV5’in elektronik ve mekanik parçaları, kontrol ve iletişim teknolojisi daha
ileri seviyede geliştirildi.

İki aşamalı Yağ Ayırma Teknolojisi (Patentli)

Yağ ayırıcı ilk aşamada filtrasyon genleşme valfi ile %98’e varan bir ayırma performansı ile çalışır. İkinci aşamada ise kalan %2 akışkan yağı %95 verimle ayrılır, bu sayede toplam yağ ayırma performansı %99,9’a ulaşır.

Yağ Dönüş Kontrolü Teknolojisi

 • Yeni Yağ Dönüş Kontrolü
  Gree’nin yeni yağ dönüş teknolojisi etkin bir şekilde sistemin yağ dönüşünü ve her kompresörün yağ deposu
  durumunu kontrol eder, bu sayede kompresörün çalışma ömrü ciddi bir şekilde artar.
 • Özelleştirilmiş Kompresör Yağ Depolama Kontrolü
  Bu sistem özelleştirilmiş yağ depolama kontrolünü uygular ve kompresörün ihtiyacı olan en düşük yağ seviyesini kontrol eder.

Yağ Dengesi Kontrol Teknolojisi

 • Modüller arası yağ dengesi
  Her modülün ve kompresörün asıl durumana göre sistem kompresörün çalışmasını ayarlar ve her modülün yağ dengesini düzenler.
 • Kompresörler Arası Yağ Dengesi
  Soğutucu akışkan kompresöre emiş borusu ile çekilir ve soğutma sistemi içerisinden geçer. Sistem yağ seviyesini ve kompresör için gerekli minimum yağ
  seviyesini kontrol ederek kompresörler arası yağ dengesini sağlar.

Akıllı Algılama Kontrolü

 • Yağ Sensörü Algılama Kontrolü
  Basınç sensörü hassas bir şekilde sistemin alçak ve yüksek basınç değerlerini algılar, fan ve kompresörün çıkış gücünü bu değerlere göre ayarlar. Bu sayede sistem en tasarruflu basınç seviyesinde çalışır.
 • Sıcaklık Sensörü Algılama Kontrolü
  Çeşitli sıcaklık sensörleri ile dış hava sıcaklığı, ortam sıcaklığı, akışkanın buharlaşma sıcaklığı algılanır ve
  sistemin çalışma durumu gözlenir.

Çoklu Elektronik Genleşme Valfi Kontolü

Dış ünite elektronik genleşme valfi kısma özelliğinin yaninda akışkan akışını da kontrol eder. Sistemde 960 seviyede ayarlama yapabilen iki adet çoklu elektronik genleşme valfi bulunmaktadır. Bu sayede akışkan akışını hassas bir şekilde ayarlar ve sistemin güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar.

Daha Düşük Demeraj Akımı

Inverter kompresörün Çalışmaya başlama frekansı 0Hz’den başlayarak aşamalı bir şekilde ihtiyaç duyulan frekansa yükseltilir. Bu sayede yük torku azaltılarak kompresör rotorunun demeraj akımı düşürülür. Elektrik şebekesinden çekilen demeraj akımı düşer ve kompresör üzerindeki manyetik etki azaltılır.

Modül Ömrünü Arttırmak İçin Dönüşümlü Çalışma

8 saatlik dönüşümlü çalışma
Dış ünitelerin çalışma önceliği sistem çalışması toplam 8 saati bulunca sistemi yeniden başlatmadan yeniden ayarlanır, bu sayede sistem ömrü uzatılır.

Korozyon Dirençli Altın Kanatçıklar

Altın kanatçıkların ana malzemesi Al – Mn ( Alüminyum – Manganez ) paslanma ya karşı dayanıklı bir alaşımdır. Ayrıca Altın koruma tabakası ile kaplanmıştır. Bu tabaka Epoksi reçine ve güçlendirilmiş akrilikten oluşur, silikon içermez. Tuz spreyi testinde korozyon direnci normal mavi kanatçıklara göre %200~%300 daha fazla olduğu görülmüştür.
Not: Tuz spreyi testi Gree malzeme-kimya test laboratuvarında yapılmıştır

Acil Durum Kapatma Kontrolü

Dış ünite yangın alarmına bağlanabilir. Acil bir durum olduğunda cihaz riski ve kaybı önlemek için kendini kapatabilir.

Lower Power Consumption Operation Mode

As for the area with power consumption limited time period, the maximum power consumption can be set for the operation. Basing on the power consumption
of unit and user’s requirement, power consumption limitation can be set according to 100%, 90% or 80% of the capacity of complete unit. In this case, user can have more selection at the power consumption limited time period.

Elektrik Kesintisi Saptama

Dış ünite elektrik kesintisi sinyali alabilir. 5 yıldızlı otel gibi yerlerde, eğer dizel jeneratör kesinti sırasında elektrik ihtiyacı için kullanılıyorsa, dış ünite iç ünitelere elektrik kesintisi sinyali gönderir, bu durumda sadece VIP odaları iklimlendirilir.

Güvenilir Çalışmayı Garantilemek için Mükemmel Acil Çalışma Fonksiyonu

 • Acil Durum Fonksiyonu
  GMV5 sistemi 4 dış ünite kombinasyonu ile çalışabilir. Modullerden birinde arıza olduğunda, diğerleri acil durumda çalışarak iklimlendirmenin devamını sağlar.
 • Kompresör Acil Durum Çalışması
  Modüllerdeki tüm kompresörler DC Inverterdır. Bir kompresör arızalandığı zaman diğeri acil durum modunda çalışır.
 • Fan Acil Durum Çalışması
  Cihazların çift fanlı olması sayesinde bir fan da arıza olması durumun da diğeri çalışmaya devam eder.

SRL (Self-reaction Load) Self-adaptive Control

SRL (Self-reaction Load) can intelligently detect and control system parameters and automatically adapt to indoor cold/heat load requirement to reducing unit’s power and improve the energy efficiency.

Çeşitli Yapı Tipleri için Kolay Montaj

System has 4 levels of static pressure that can be set. Up to 82Pa pressure can be set for an outdoor unit. This design is especially useful when an outdoor unit needs to be placed indoor.

1000m Pipe Design for Flexible Installation

GMV5 system can be applied in different types of building construction. One of its advantages is the simple pipe design, which will simplify the installation and reduce installation cost.

 • Max total pipe length reaches 1000m (with limitation)
 • Actual pipe length between the outdoor unit and the farthest indoor unit: 165m
 • Max height difference between indoor unit and outdoor unit: 90m

Note:
a: Distance between the first branch and the farthest indoor unit.
b: Distance between the frist branch and the nearest indoor unit.
a-b≤40m

Engineering Debugging for Convenient Construction

1 – GMV5 has five auto debugging features:

 • Automatic allocation of IDU and ODU addresses
 • Automatic detection of IDU and ODU quantity
 • Automatic detection of errors
 • Automatic start-up of debugging
 • Real-time judgment of pipe errors

2 – Diversified debugging methods for satisfying different requirements and improving debugging efficiency:

 • Button debugging of outdoor unit
 • Special GMV debugging system
 • CE41-24/F(C) debugger* has functions of debugging of complete unit, independent debugging of indoor unit, malfunction display, data record and so on. It’s no need to connect special software and PC. Moreover, it can
  connect external USB storage data.

Note:* This debugger is under development.

Pratik Bakım için Otomatik Gaz Toplama

Bakım sırasında otomatik gaz toplama fonksiyonu seçildiğinde ve sıvı tarafının kesme valfi kapatıldığında, sistem otomatik olarak kompresör, genleşme valfi,
selenoid valfi ve fanı kontrol eder. Kompresör gücü kullanılarak soğutucu akışkan dış ünitenin yoğuşturucu tarafında toplanır bu sayede çevreye zarar verilmez. Bu işlem sırasında sistem alçak basıncı ekranda görünür

Kolay Kontrol için Gözetleme Camı

Gözetleme camı ile kolay ve hızlı bir şekilde sistem durumu gözlenebilir. Paneli açmaya gerek yoktur, bu sayede zaman kazanılır ve daha kolay bakım yapılır.

Esnek Kablolama

İletişim için sıradan kablolar kullanılabilir, özel iletişim kablolarına ihtiyaç yoktur. Kutup olmadığı için sıradan kılıflı
çiftli kablo kullanılabilir

İç Ünite ve Dış Ünite Otomatik Adresleme

Otomatik adresleme için CAN protokolü kullanılmıştır. İç ve dış üniteleri otomatik adresler ve iç-dış ünite sayılarını belirleyebilir. Bu sayede kurulum verimi önemli ölçüde artar.