Isı Geri Kazanım Ünitesi – IGK

Isı Geri Kazanımı Sistemi tüm camların kapalı olduğu veya egzoz fanının olmadığı durumlarda bağımsız olarak taze havayı ortama verir. Kirli hava problemini etkili bir şekilde çözer. Genellikle koridor tavanlarına montajı yapılarak, mekanlara kanallar vasıtasıyla taze hava sağlar.

IGK cihazı, yüksek verimli selülozik eşanjörlü ısı değiştirici ile 3000 m³/h ve altı hava debilerine sahiptir. Ortama taze hava gönderilir ve kirli ve taze havanın karışması yoktur, böylece taze havanın kirlenmesi etkili bir şekilde engellenir.

Temiz Hava İçin Çift Yönlü Havalandırma

IGK cihazı hem taze hava sağlar hem de ortamdaki kirli havayı emer, böylece iç ortamdan kalitesiz hava uzaklaştırılır. Havalandırma sayesinde iç ortamlara yeterli miktarda temiz hava sağlanır.

Havanın Karışmaması Sayesinde Sağlıklı ve Temiz Hava Güvencesi

Eşsiz çapraz akışlı ısı değiştirici sayesinde iç ve dış hava arasında, sadece enerji alış-verişi vardır. Kirli hava ile temiz hava, ısı transferi sırasında birbirine karışmaz. Bu sayede sağlıklı bir havalandırma işlemi gerçekleşmiş olur.

Enerji Verimliliği için Taze Havanın Önşartlandırılması

Taze hava cihaza girdikten sonra, ortamdan emilen hava ile sıcaklık ve nem alışverişi olur. Taze hava önşartlandırılır ve nemlendirilir, enerji tasarrufu gerçekleşir ve iç ünite yükleri azalır.

DX Bataryalı Isı Geri Kazanım Ünitesi

Dış ünitelerle birlikte kullanıldığında, iç mekan yükünü artırmadan taze hava sağlayabilirler. Birden fazla çalıştırma moduna
sahiptirler. TAZE HAVA ihtiyacını karşılamak amacıyla yaygın olarak kullanılırlar.